wstecz
Pytania do Kuthumiego  (27)

Drogi Tobiaszu

Znam masaż Peloha - Podstawą tej metody jest zrozumienie, że ciało to święta świątynia, która pozwala nam funkcjonować jako duchowo fizyczne istoty na ziemi. Metoda Masażu Peloha rozwijana była przez okres 25 lat i zawiera elementy masażu Klasycznego, Polinezyjskiego, technikę Bowena, Refleksologię, uzdrawianie Polarity, Kryształową Terapię, pracę z meridianami, punktami z akupresury, uzdrawianie stylem Reiki, delikatnymi ruchami z Chiropraktyki, spiralnymi uwzględniającymi 7 głównych i 14 mniejszych czakr kończąc na czakrze serca.
Znam system filozoficzny Tensegrity zestawy ćwiczeń Carlosa Castanedy - "System ćwiczeń oparty jest na filozoficznych podstawach i pomaga przygotować się do nadchodzących zmian. System ten został poprzedzony tysiącletnimi doświadczeniami. Opracowali go ludzie wiedzy, mędrcy starego Meksyku, którzy do tej pory trzymali go w tajemnicy."
Moje pytanie:

Czy powinnam dalej kontynuować masaż Peloha i Tensegrity - jakią masz dla mnie radę czy, jest dla mnie właściwe (teraz tylko oddycham)?

Następne pytanie
Czy Wiedza Germańskiej Nowej Medycyny dr Hamera ma szanse zaistnieć w medycynie oficjalnej
(w Polsce są wykłady - warsztaty...). Wiedza oparta jest na Prawach Biologicznych:
"...W nowym rozumieniu medycyny, organizm traktowany jest całościowo, jako jedność psychiki, mózgu i organów. Psychika rozumiana jest jako zespół wszystkich funkcji dotyczących zachowania się i przeżywania konfliktów. Mózg, jako komputer sterujący funkcjami zachowania się i przeżywaniem konfliktów. Organy, jako miejsca ukazywania się wszystkich tych wydarzeń... dr med. mgr teol. Ryke Geerd Hamer"
Zainteresowałam się, ponieważ miałam problemy nowotworowe z piersią... jest wszystko w porządku .

Czy masz może dla mnie informacje w jakim kierunku iść?

Dlaczego żaden Shoud nie odbył się w Polsce ?

Z radością i miłością
Maria

brak linii?


(Odpowiada - Tobiasz)

Kochana,

Przychodzi czas odnowy, przekształcania waszych aspektów i wartości. Wiele z tych cennych duchowych doświadczeń, które przez lata praktykowaliście, przestaje mieć dla was teraz znaczenie. Czujecie tę odmienność energetyczną sercem. Wchodzicie w nową energię i to ona staje się bliższa waszemu sercu. Wszystko co zapomniane jest w głębi serca dla was oczywiste.

To co dzieje się teraz z waszymi aspektami, z energią, psychiką, wygląda zupełnie tak, jak byście zakładali nowe odświętne ubranie. Ubranie które jest przesycone całym mnóstwem waszych doświadczeń. Jest to ubranie z którym stapia się wasza dusza - wy. Dla nas tak właśnie to wygląda. Te wibracje którymi się otaczacie, które są waszą pasją, wasze ideały.

Kochani ta energia jest tak różna, przesycona miłością, forma waszego wzrastania, to właśnie szata nowej energii. Energii dzięki której przekraczacie poziomy dualności. Wchodzicie w odczuwanie aspektów serca. Tu i Teraz. Tak kochani, wielu z was to czuje. A pomimo to, nadal szukacie potwierdzenia swoich wartości w słowach. NIE MUSICIE TEGO ROBIĆ ! ONE TAK NAPRAWDĘ POCHODZĄ OD WAS.

Wszystko to wydaje się znajome? Tak, to jest znajome. To jest głęboko w waszych sercach, w waszej energii tu i teraz. I tak to jest.

Mario, Ty również masz w sercu ideały, i tak jak wielu z shaumbra, nie korzystasz z nich w pełni. One także pragną uwolnienia. Okaż sobie zrozumienie. Często oszukujesz samą siebie, niepotrzebnie szukając zrozumienia w technikach starej energii. Nie ma już tam tej mocy, która miała takie znaczenie i zastosowanie jeszcze kilka lat temu. W nowej świadomości nie ma to żadnego znaczenia. Nie ograniczaj siebie, spróbuj pójść dalej. Śmiało i z odwagą przekraczaj i udoskonalaj wszystkie te wartości, które są głęboko w Twoim sercu. To właśnie jest Twój potencjał. On ogarnia cały wszechświat, wszystko co jest. Twoje nici AKA rozszerzają się naprawdę przestrzennie, są równomierne jednak ich częstotliwość jest zmienna. Dzieje się tak ponieważ w Twojej energii jest mnóstwo uczuć i emocji jakimi karmisz się codziennie.

Potencjał właśnie przekracza swoje wibracje. Staje się wam bliskie odczuwanie, pamiętanie i zespolenie z aspektami, które do tej pory czekały cierpliwie w każdej komórce waszej istoty. Czekały, aby na nowo być z wami, aby wam służyć. Jesteście stworzycielami tego co jest. Pełni miłości. I to jest piękne. Akceptacja i wzrastanie, to z niej czerpiecie własną integralność. Pamiętanie to kolejny aspekt waszej istoty, waszego serca, boski pierwiastek przyszłości. I właśnie teraz przechodzicie ten próg waszego absolutu. I tak to jest, że w waszych sercach budzi się boskość. To czego przez tyle lat nie byliscie świadomi, nie dostrzegając dzięki temu swojej boskości - siebie. Swojego pierwiastka który jest częścią was.

Dajcie sobie szansę na integrację TERAZ. To takie proste, bez wskazówek i skomplikowanych ćwiczeń, którymi rygorystycznie dręczyliście swoje ciało, jak to wielu z was ujęło. Wtedy energia była inna, różniła sie od tej w której żyjecie teraz, której próg przekraczaliście w swoich snach.

Obserwuję was wszystkich. Jestem dumny - Przyjaciele.
Droga Shaumbro, tak wiele dobrego dzieje się teraz w tej energii. Jest tak wiele ekspresji. Jej cudowny zapach, każdy inny przesycony miłością daje wam i nam radość. Właśnie w snach czerpiecie zrozumienie po to, aby przychodząc ponownie rankiem, móc z radością doświadczać wszystkich przejawów i aspektów waszej istoty. To właśnie jest pamiętanie. To wszystko jest w waszych sercach. Sięgnijcie z radością i miłością do serca. Wiedza wszechświata czeka, aby czerpać ją zawsze tam gdzie jest jej pod dostatkiem. Śmiało posługujcie się językiem Aaa. Teraz właśnie nadszedł czas na odczuwanie. Rozwińcie skrzydła i śmiało wzrastajcie.

Mario, Ty również jesteś duszą pełną ciepła i miłości, choć niejednokrotnie w Twoim sercu gościł smutek i łzy. To właśnie oczyszczanie. Pozwól odejść starym przekonaniom, które są tak naprawdę dla Ciebie balastem. Odczuwaj sercem. Bądź dla siebie przewodnikiem.

Pewien przyjaciel Shaumbra powiedział bardzo mądre słowa: "Jedyne co możesz zrobić dla siebie i świata to, po prostu, być sobą". Czerpać radość z życia, korzystać w pełni z jego wartości. Ta energia, w której żyjecie jest piękna, przesycona pasją. Dzielcie się wspólnie tymi aspektami. Stwarzajcie doskonałość w waszych sercach "tu i teraz".

Tensegrity, metoda o której piszesz, to ponadczasowa, stara technika wibracji energii. Jej systemy układają energię równomiernie. W cząsteczkach kodu DNA zachodzą istotne zmiany. W skład ćwiczeń wchodzą m.in. tzw. Wiry. W ćwiczeniach chodzi o wysubtelnienie energii, pobudzenie jej wibracji. Służyły jako pobudzenie systemu energetycznego. Tego typu ćwiczenia w energii dualności, w przeszłości, miały szerokie zastosowanie - były przewodnikiem przekształcania. Teraz służą jako uzupełnienie, wspomagają. Rozwój energii pokonuje lęk przed wieloma niezrozumiałymi odczuciami. Jednak teraz służy tylko jako uzupelnienie w doświadczaniu i przekształcaniu energii.

Dla Ciebie teraz, najważniejszy jest oddech i zespalanie energii. Wdychaj i rozprzestrzeniaj energię, którą przez lata gromadziłaś ćwiczeniami. Pozwól jej zaistnieć w Twoim życiu. Daj sobie wolność. Nie jest konieczny rygor, jaki narzucałaś sobie przez lata technikami, a raczej rytuałami. Większość z nich to agenda.
Uzdrawianie oraz metody polinezyjskich oraz hawajskich mistrzów są nadal szeroko stosowane. Dynamika w ciele człowieka ulega wzmocnieniu, energia uaktywnia swoje wibracje. W ciele zachodzą diametralne zmiany. Pomaga to w dużym stopniu regenerować komórki. Masaże służą rozluźnieniu organizmu. Tą techniką można pracować w nowej energii. Poszerzaj to spektrum Twojej energii. Nie stawiaj jednak barier w postaci przekształcania jej naturalnego przepływu. W trakcie doświadczania energii ćwiczeń, nieumiejętne zastosowanie może spowodować przekształcenie, co wpłynie negatywnie na organizm powodując zaburzenia.
Jednym słowem - nie stosujcie w energii żadnych agend, są po prostu zbyteczne. We wszystkim co robisz kieruj się sercem. Zwracaj uwagę na energię w sobie i wokół siebie. Metody polinezyjskie są jak najbardziej uznawanym systemem przekształcania. Naturalizacja energii wymaga jednak nadal pewnej pomocy, dlatego metody uzdrawiania wywodzące się ze wschodu, są jak najbardziej odpowiednie. Pomagają przekształcić energię. Uczą dystansu do wielu spraw którym niepotrzebnie poświęcacie swój cenny czas.

Do tego typu pomocy należą również: wiedza DEIR poświęcona procesom przekształcania energii, czy też TRANSERFING. Uzdrawianie poprzez te systemy jest jak najbardziej wskazane.

Moja droga, dualność, tak naprawdę, również jest absolutem. Absolutem w którym żyjecie, którego jesteście częścią tak jak cały wszechświat. Informacje i energia, którą czerpiecie ze świata dwoistości, w takim samym stopniu jak energia z kosmosu, wpływają na wasze życie. Działają na zasadzie całokształtu, jednak z przyczyn integracji energii nie wykorzystujecie całego zasobu wiedzy, który posiadacie. To się zmieni. Słowa, tak naprawdę, nie są istotne choć niosą informacje. Informacje przekształcają je w uczucia, jednak w nowej energii najcenniejsza jest wibracja całokształtu - to jest teraz dla Ciebie cenne - odczuwanie. Pozwól sobie na to. To jest elegancko proste, jak powiedziałby Adamus.

Wszystkie wasze aspekty łączą się. Oddajcie temu siebie bezgranicznie. Zaufanie wniesie do waszego życia wiele zrozumienia, którego wielu Shaumbra brakuje.
Nie bój się przekształcania, nie uciekaj do starych metod. W nowej energii nie mają zastosowania. Energia musi mieć czas na dopasowanie. Zawsze podlega przekształcaniu, dlatego że systemy waszej energii różnią się od siebie dynamiką i częstotliwością. Z tego też względu często sięgacie po to, co stanowiło dla was podłoże doświadczania. Jesteście nadal częścią tej energii. Czujecie się w niej bezpiecznie. Powoli przechodzicie w wyższe wibracje. Naturalizacja nie zmieni gęstości.
W chwili integracji z nową energią wasze serca będą wolne od aspektów starej energii. Pozwólcie jej płynąć świadomie. Potencjały płyną prosto z serca, zawsze tak było. To jest właściwe i to tu kryje się wszystko i nic – absolut, jak określił to kiedyś Saint-Germain. Wkraczacie w nowy świat naturalny i bezpośredni, pełen wzajemności i prosty jak wasza istota. Nie ma tam ograniczeń jakie narzucacie sobie sami - bezpodstawnie, niepotrzebnie. Energia i wasza moc, to jedno. To pierwiastek całokształtu do jakiego dążycie.

Więc jeszcze raz was proszę: Nie analizujcie świata energii. Tak naprawdę rozbieracie również siebie na pierwiastki pierwsze, niepotrzebnie oglądając każdy z nich z osobna. Zaufajcie sobie. Pozwólcie energii zagościć w waszych sercach z oddaniem Tu i Teraz!

Moja Droga, energia, którą się otaczasz jest częścią nowej świadomości. To wraz z nią przekształcasz swoje systemy. Nadal jednak tkwisz w dualności, i w tym energetycznym systemie powstaje dysonans i dwoistość, walka pomiędzy dualnością a przekraczaniem, dopasowaniem. Stąd te częste, niezrozumiałe stany dezorientacji energetycznej. To po prostu wzrastanie. W takich chwilach okaż sobie więcej zrozumienia, zaakceptuj te przejawy i pozwól im odejść klarownie.

Jak już mówiłem, często na wielu poziomach, energia układa się inaczej. Ona musi układać się systemowo. Molekuły przyswajają jej całokształt w takim samym stopniu, jak natężenie prądu przyswaja biodegradację. Naturalne jest, że pragniesz zmian, jednak pomimo że Twój rozwój odbywa się bardzo ekspresyjnie, w trakcie wzrastania Twoja energia powraca. Układasz w świadomości pewną strukturę integracji energetycznej, która czerpała swój początek z wibracji światła. Czyli krótko mówiąc, w trakcie wzrastania, sięgasz często po wiedzę dualności, z tego względu w Twoim sercu powstaje uczucie zagubienia.

Pytanie:
Przyjacielu, co mógłbyś mi powiedzieć na temat masażu Peloha?

Odpowiedź:
Jak już kiedyś wspominałem, energia dzieli się na warianty. Każdy z nich jest całokształtem, cząsteczką na której, tak naprawdę, znajduje się wasza świadomość. W waszej energii ta częstotliwość przybiera dla was zupełnie inne znaczenie, jest wam bliższa. Działa to zarówno na psychikę jak i na całokształt. Wystarczy dopasować się oddechem. Więc oddychajcie. Teraz nie są potrzebne żadne żmudne praktyki i ćwiczenia, którym poddawaliście swoje ciało oraz ducha kilka lat wcześniej. Wielu z was dawało to tylko przyzwyczajenie. Energia wzrasta, ma swoją świadomość. Jej integracja z waszymi molekułami przebiega w różnym stopniu. Dajcie sobie czas, aby spokojnie czerpać z waszego wnętrza to, co jest wam potrzebne.

Mówiąc o energii miałem także na myśli masaże. Ta technika daje dużo relaksu którego wasze ciała i psychika wymagają. Potrzeba całkowitej integracji energii wymaga całkowitego zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Ta technika wzmacniała wasze systemy energetyczne, pomagała układać wasze cząsteczki symbiotycznie. Wspierała wasze procesy duchowe, jak wy często określacie ten aspekt życia. Jednak, tak naprawdę - i wiem, że dla wielu będzie to zaskoczeniem - teraz to bez znaczenia.

Pytanie:
Czy wiedza germańskiej medycyny dra Hammera ma zastosowanie w medycynie konwencjonalnej?

Odpowiedź:
Tak, to wiedza pochodząca ze wschodu. Zawiera praktyki energii elementarnej opartej na cząsteczkach atomu. Tak naprawdę, w waszych organizmach często jest mnóstwo niedostatku energii. Świadczy to o niedoborach lub przekształceniu cząsteczek atomu, który w zdrowym organizmie, pracuje równomiernie. W wyniku zachwiania i niedoboru, dochodzi do zaburzeń organizmu i choroby.

Pytanie:
Dlaczego żaden shoud nie odbył się w Polsce?

Odpowiedź:
Kochani, często poruszaliśmy ten temat z Couldre, jednak nie doszło to do skutku ze względów organizacyjnych. Duży wpływ miała na to także energia. Linda i Jeffrey planowali przyjazd, jednak naturalizacja energii była zbyt, ogólnie mówiąc - rozszerzona. Niesprzyjający czas nie pozwolił na uskutecznienie tego planu.


I TAK TO JEST, Z MIŁOŚCIĄ - TOBIASZ.

(19.05.2009)

do góry