wstecz

Pytania do Kuthumiego  (35)
Wersja do druku - plik pdf 85KB

Pytania DANUSI:

W Shoudach o zagubionych Chrystusowych dzieciach była też mowa o uzdrawianiu. Zapewniano nas tam, że zajmując się uzdrawianiem innych... Tobiaszu, czy każdy ma energię uzdrawiającą?
Jak możemy pomóc przekazując energię tak, aby nie naruszyć systemów obronnych w aurze i ciałach świetlistych?
Informacje w shoudach różnią się od tych uzyskanych tutaj, dlaczego?
W shoudach nie ma mowy o 2012 roku jako roku zerowym. W materiałach Kryon mówi o zegarze Ziemi...
Wiele razy jest mowa o tym żeby zwracać uwagę na to jakimi energiami się otaczamy, czyli na co ?
Tobiaszu, mówisz że każda energia jest naszym udziałem, że z każdego doświadczenia czerpiemy korzyści ?
Dotarła do mnie czy przyciągnęłam materiał zatytułowany Księga Wiedzy


brak linii?


Pytanie: W Shoudach o zagubionych Chrystusowych dzieciach była też mowa o uzdrawianiu.
Zapewniano nas tam, że zajmując się uzdrawianiem innych...


Danusiu,

uzdrawianie jest częścią waszego energetycznego potencjału. W waszym kodzie DNA, w waszych ciałach świetlistych jest właśnie ta cząsteczka. Dzięki niej oraz dzięki mocy jaką posiadacie potraficie regenerować swój organizm. Zaczyna się to jednak zawsze na tych subtelnych poziomach. Jednak wasze predyspozycje do uzdrawiania świadomie zostały przebudzone lub też zablokowane - zasymilowane energią. Z tego też względu w waszych ciałach świetlistych energia układała się inaczej. Był to wasz świadomy wybór.

To nie znaczy że nie uzdrawiałaś. Tak, jednak energię można zaburzyć tylko podczas ingerencji w ciała świetliste człowieka. Dzieje się tak, ponieważ pracujesz wtedy na bardzo głębokich płaszczyznach eterycznych świetlistej istoty jaką jest każdy z was. Dlatego właśnie choć nieświadomie, zostawiasz tam cząstkę siebie. Jesteście samowystarczalni więc energia i cząsteczki kodu DNA regenerują się same w sposób dwoisty. Oznacza to, że macierzysta komórka wytwarza następne, tworząc łańcuch elementarnego kodu DNA.

W energii wygląda to następująco: uzdrawiając człowieka twoja energia przenika w jego systemy energetyczne. Naruszasz jego systemy obronne, które dzięki systematycznej pracy z energią wzmacniają swoje wibracje. Dzięki nim człowiek staje się częścią energii wszechświata. Wy, przychodząc na Ziemię ustawiliście się właśnie w taki sposób. Nie chodzi tu o nic innego jak o energię i częstotliwość wibracji. Uzdrawiając, łączysz się przede wszystkim z energią. Jeśli nie ustawiłaś się elementarnie - nie dochodzi do złączenia energii jako całokształtu. To na tych poziomach pracuje wasza energia. Dzięki temu potraficie odróżnić energię kreacji od świadomego wpływu na człowieka. Kod DNA każdego z was pracuje zgodnie z energią wszechświata. Jeśli w waszej matrycy ta cząsteczka została świadomie zablokowana - nie jesteście świadomi procesów uzdrawiania.


Pytanie: Tobiaszu, czy każdy ma energię uzdrawiającą?

Odpowiedź: Tak, ale wszystko zależy od wibracji z jakimi pracujesz. Są w tobie wartości, którym dajesz pierwszeństwo, i to właśnie one odgrywają rolę pierwszoplanową. Energia układa się według nich. W świecie dualizmu "starej energii", energia była bardzo chłonna, biórcza, służyła ludziom elementarnie. Tak z resztą jest do tej pory. Ziemia wchodzi jednak w inną wibrację rozszerzając waszą świadomość. Energia będzie służyła jako całokształt. Właśnie dlatego moc, która była w was uśpiona teraz budzi się do życia.

I tak to jest kochani, zbliża się czas przekształcania, dlatego właśnie teraz uzdrawianie i wszystko co związane z energią będzie wam bliskie. Zrozumiecie na czym naprawdę polega praca z energią i jak prosta i klarowna potrafi być jej moc oraz co tak naprawdę oznacza wzrastanie.

Danusiu, zostawiając ślady energii w ciałach świetlistych innych osób zrobiłaś to nieświadomie. Jednak nie należy zakłócać bariery świetlistej w aurze. Uzdrawiając pozwól energii płynąć, nie wpływaj na nią myślami. Stań się częścią tej ekspresji - to dzięki niej chcesz pomóc. Ona jest w Tobie. Pamiętaj zawsze o osobistej integracji. Ty jesteś częścią wszechświata. W sercu każdego z was znajduje się równowaga, wystarczy tylko sięgnąć i pozwolić mocy płynąć. Energia uzdrawiająca płynie w każdym z was. Jej procesy zostają zachwiane właśnie poprzez brak zaufania do siebie. Ufając sobie bezgranicznie pozwalacie swobodnie i klarownie płynąć tej mocy. Wtedy właśnie wasza energia rozkłada się równomiernie. Dzieje się tak, ponieważ procesy integracji pracują symbiotycznie z ciałem astralnym i przyczynowym. Jeśli równowaga zostaje zachwiana - zostaje zablokowany kanał nieskończoności, który znajduje się u podstawy waszego kręgosłupa czyli główna czakra, która prowadzi do wszechswiata. Uzdrawianie to naturalny proces każdego organizmu jednak możecie pomóc przekazując energię wszechświata, pozwalając jej po prostu płynąć bez ograniczeń myślami.

Pytanie: Jak możemy pomóc przekazując energię tak, aby nie naruszyć systemów obronnych w aurze i ciałach świetlistych?

Odpowiedź: Miłość jest częścią każdego z was. Wystarczy tylko klarowny przepływ tej energii. We wszystkim co robicie kierujcie się sercem.


Pytanie: A jak to wygląda w przypadku uzdrowicieli: czy oni też ingerują w ciała świetliste?

Odpowiedź: Tak. Wasza energia jest bardzo inteligentna ale także chłonna na przejawy ingerencji. Dlatego tak ważne jest kształtowanie integralnie. Energia nabiera tak zwanych cech dysplazyjnych. Powoduje to przyzwyczajenie i dopasowanie do pól energetycznych i cząsteczek energii uzdrowiciela. Nie jest wtedy całkowicie samodzielna choć samowystarczalna.


Pytanie: Informacje w shoudach różnią się od tych uzyskanych tutaj, dlaczego?

Odpowiedź: Kochani, tak wiele waszych pytań rodzi wątpliwości - niepotrzebnie. Wy jesteście częścią tej energii dla siebie na Ziemi. Każdy potrzebuje rady - to zrozumiałe, niestety często takiej, która zgadzałaby się z jego poglądami - wartością. Każdy z was jest tu po to, aby doświadczeniami znaleźć tą wartość w sobie, i to się liczy. Jesteśmy tu po to, aby wesprzeć i pomóc. To Wy musicie zaopiekować się swoimi procesami. Energia jest tu dla was. Zaufajcie sobie, a wszystko w waszym życiu zmieni swój bieg właśnie tak, jak sami pragniecie.

Pamiętajcie - każda myśl ma swoją energię. Jeśli poświęcacie im czas zamieniają się w rzeczywistość. Każdy z was ma inną energię. Jest tak słodka i nie zawsze taka sama. To właśnie jest ekspresja. Dzięki niej dostrzegacie świat i wszystko wokół.

Budujecie także energię, która jest częścią was. Różnica polega tylko i wyłącznie na symetrii tej energii. To jak ona się układa odgrywa tutaj istotne znaczenie. Przed shoudem, spotkaniem czy kontaktem, konieczna jest asymilacja - łączność pomiędzy kanałem a przekaźnikiem, którym jest Jeffrey-Couldre, czy Kasia. Każdy z nich jest inny. Każda cząsteczka układa się odmiennie. Jednak spotkanie w Colorado różni się też liczebnością oraz twórczą asymilacją. Każda z istot które przychodzą, które goszczą wśród was w trakcie takich spotkań, dopasowuje się energetycznie. Różnica w energii jest nieznaczna. Liczą się przede wszystkim: integralność oraz charakter spotkania.

Publiczne spotkania mają często uogólniony charakter. Prywatne, nabierają charakteru intymności, często nawet odmienności, dlatego właśnie są inne, choć takie same. Schemat słów i tok rozmowy zawsze będzie się różnił, ze względu na relację i całokształt.

Danusiu, energia i słowa czytane, często przybierają dla was inne znaczenie, są inaczej rozumiane. Świadomie często doszukujecie się niepotrzebnie głębi. Ona tam jest. Wystarczy otworzyć serce. Energia zawsze była odmienna, jej bieg nigdy nie jest taki sam. Zagubisz się doszukując ukrytej rzeczywistości - piękno tkwi w prostocie, prostocie zaufania do siebie.

Przede wszystkim dlatego tak trudno Ci zrozumieć odmienność tych słów. Ona jest także w Tobie. To piękno i prostota objawia się w twórczości, kreacji i rozwoju duchowym, choć nie darzymy tego zwrotu sympatią. To po prostu wzrastanie. Doświadczanie siebie z pasją i odwagą przynosi spokój. Zaufaj przejawom, które są twoim udziałem. Każde z nich wniesie coś kreatywnego do twojego życia.

Niestety często pesymizm oślepia wasz energetyczny system wartości. Po prostu temu zaufaj i pozwól płynąć. Energia różni się od siebie i dlatego właśnie jest ta odmienność w odbiorze. Nie poddawaj jednak w wątpliwość słów, mają bardzo naturalny charakter i zawsze tak będzie, bez względu na miejsce i czas. W ten sposób zagubisz się sama w sobie.

I tak to jest, że każde słowo ma dla was wartość, znaczenie, jednak zwróćcie uwagę na uczucia, dzięki temu nie będzie tych barier, które dla was mają teraz tak istotne znaczenie.


Pytanie: W shoudach nie ma mowy o 2012 roku jako roku zerowym.
W materiałach Kryon mówi o zegarze Ziemi...


Odpowiedź: Teraz właśnie rozpoczął się czas, który określamy zegarem Ziemi, wzrastaniem. Ziemię przenika nowa energia. Zmienia to ludzką świadomość, molekuły. Łączy się to z odnową oraz czasem zerowym, który zapoczątkuje w waszych sercach i świadomości wyzwolenie.


Pytanie: O jakiej dezintegracji jest tu mowa w przesłaniu zamieszczonym na stronie polskiej Shaumbry?

Odpowiedź: Dezintegracji i dysharmonii. Jeśli w twoim astralnym ciele zachodzi dysonans, czyli sprzeczność, wiąże się to z dezintegracją energetyczną. To właśnie postrzeganie świata, dostrzeganie swoich wartości, wnosi do waszego życia równowagę i spokój, a dezintegracja której często poddajecie się świadomie, wpływa na całokształt waszej istoty.

I tak to jest, że energia każdego z was podlega próbom.Przechodzicie klarowne zmiany, które mają na was duży wpływ. Zaufanie i troska o swoje wartości pomoże ci doświadczać życia w pełni. Bądź tu i teraz- to wystarczy.


Pytanie: Wiele razy jest mowa o tym żeby zwracać uwagę na to jakimi energiami się otaczamy, czyli na co ?

Odpowiedź: Zanim odpowiem na to pytanie, chciałbym przybliżyć wam pewien problem - chodzi o kreację energii, którymi obecnie się otaczacie. Teraz w sercach wielu z was odgrywa się spektakl, imponująca walka dobra ze złem, jak zwykliście mawiać. Jednak energia jest neutralna. To wy nadajecie jej kierunek. To czym się otaczacie jest waszym udziałem w życiu codziennym. Ten spektakl o którym mówię jest naprawdę imponujący. Wasza energia emanuje wtedy wspaniałą ferią barw. Doświadczacie w pełni wszystkiego, każdego przejawu życia z zaangażowaniem i ekspresją.

I tak to jest. Zawsze jest czas na radość. Dzielić się z wami wiedzą,przebywać wśród was, doświadczać tego co jest wam bliskie. Niestety, często to właśnie problemy, które narzucacie sobie sami. Dzieje się tak, ponieważ nie pozwalacie energii płynąć. To właśnie blokady, które towarzyszą wam tak często są tego przyczyną. Mistrz jest świadomy wszystkiego co dzieje się dookoła niego i pozwala sobie na swobodny rozwój. Adamus Saint-Germain, często powtarza, że musicie mieć odwagę przechodząc przez te trudy, którymi się otaczacie.To naprawdę dla was pasja. Często sam zastanawiam się, dlaczego po prostu nie pozwolicie temu odejść.


Pytanie: Tobiaszu, mówisz że każda energia jest naszym udziałem, że z każdego doświadczenia czerpiemy korzyści ?

Odpowiedź: Tak to prawda, jednak często bolesne doświadczenia blokują wam drogę do swobodnej kreacji siebie. Po prostu nie rozumiecie ich wartości w waszym życiu, często mówiąc że krzywdzi was los. Każde z nich wnosi jednak do waszego życia, prędzej czy póżniej, odmienność. Stajecie się innymi ludżmi. Energia jaką się otaczacie zależy od wielu czynników. Swiat dualności wpływa na was nadal, jesteście nim wręcz pochłonięci. To zrozumiałe. Tworzycie nadal energią. Emocje, miłość, radość i ekspresja to wasze postrzeganie świata, świadomości pozawerbalnej, światów przyczynowych, i innych rzeczywistości. To właśnie opiera się na energii. Są w światach równoległych byty, które właśnie teraz, poprzez portale schodzą na ziemię, aby pomagać wam w dostosowaniu się do nowej energii. Wyrównują też waszą energię. To przez przekształcanie jej czyli świadome kreowanie jej wibracji, doświadczacie światów horyzontalnych, które wiążą się z waszym postrzeganiem świata.

Jak już wspomniałem w wielu shoudach - wasz świat to tak naprawdę iluzja. Dzieje się tak dlatego, że kreujecie go myślami. Jest dla was oczywisty i postrzegacie go jako indywidualny, jednak energie z innych światów wpływają na was równolegle. Dlatego tak ważne jest czym się otaczacie. W każdym shoudzie, każdej lekcji, którym poświęcaliście tak wiele dni i godzin swojego cennego czasu rozwijając się, klarując energię - zrozumieliście że najważniejsze jest postrzeganie świata i energii przede wszystkim sobą. Swoją wartością, wszystkim co jest. Waszą energią.

Skupianie się na swojej energii łączy was z uniwersum, jesteście wtedy świadomi wszystkiego co was otacza. To tak oczywiste i naturalne - pozwólcie temu zaistnieć. Jesteście wtedy świadomi swojej boskiej cząsteczki. To ona, wy sami jesteście stworzycielami tego co jest tu i teraz, dlatego tak ważne jest energetyczne postrzeganie świata.

Energia jest wielowymiarową świadomością - całokształtem. Jeśli poświęcicie czas na zrozumienie, nie będzie miało znaczenia klasyfikowanie.

Danusiu, energia pochodzi zawsze ze źródła kosmicznego centrum. To także twoje centrum. Ty jesteś częścią universum. Jesteś twórcą i stwożycielem, częścią tej ogromnej integracji. Pozwól sobie na zrozumienie. Twórz bez klasyfikacji. Skupiaj się na tym, co jest bliskie twojemu sercu.

Pytasz o energię, to jak kreować jej wartośc, na czym tak naprawdę się skupiać. Otóż, każdy z was postrzega ją inaczej, odmiennie, jednak zawsze należy doświadczać jej w pełni. Ważna jest równowaga. Doświadczanie ze zrozumieniem. To wszystko jest tak naprawdę proste, nie zobowiązujące do niczego. Zawsze pamiętaj o głębokim świadomym oddechu nie walcz z wiatrakami, których w bezpiecznej przestrzeni o której mowa, po prostu nie ma. One nie istnieją, nie ma to znaczenia. Sami narzucacie sobie ten bagaż.


Pytanie: Dotarła do mnie czy przyciągnęłam materiał zatytułowany Księga Wiedzy....

Odpowiedź: Danusiu, szukasz zrozumienia, które leży na wyciągnięcie ręki. Książka o której piszesz wywodzi się z Islamu. Jej korzenie sięgają starożytności. W trakcie czytania oddziaływuje na bardzo wysokich wibracjach. Wiedza jest częścią was nieodmiennie, jednak w tym wypadku ma charakter całokształtu. Każdemu z was daje wiedzę, która leży na najgłębszych poziomach komórkowych. Z tego też względu wzrasta razem z wami. Wiedza wszechświata rozwija się właśnie tam i z tamtąd wywodzi się jej początek. W molekułach energii zawarty jest kod każdego z was, dlatego też wasza macierzysta cząsteczka tak, jak wiedza Wingmakers, ułatwia rozszerzanie tych systemów.

Ta książka jednak jest napisana w bardziej przystępnym języku. Przyciągnęłaś do siebie tę wiedzę, ponieważ weszłaś w bardzo istotne zmiany energii. Te zmiany rozpoczęły się od przekształcania. Jest Ci bliska linearna rzeczywistość, choć nie postrzegasz jej klarownie. Zrozumienie przyjdzie właśnie dzięki tej wiedzy. Wiele to zmieni - inaczej spojrzysz na siebie i na wydarzenia, które są twoim udziałem. Idź przez życie z odwagą i radością w sercu. Tylko dzięki temu nowa energia i jej doświadczanie oraz zrozumienie siebie w jej przejawach, będą dla Ciebie klarowne i oczywiste.

Za dużo w tobie ograniczeń, za mało zrozumienia. Bądź spokojna, pozwól sobie na rozwój. To co się dzieje nie ma znaczenia. Bądź po prostu sobą dla siebie.


I TAK TO JEST, Z MIŁOŚCIĄ - TOBIASZ.


do góry