Maria Paszczyńska

kliknij w fotografię, aby powiększyćJESTEM - TWORZĘ - UPIĘKSZAM - PREZENTUJĘ

Uprawianie sztuki jest dla mnie emocją, podróżą do uczuć, podświadomą próbą ich sublimacji i transformacji. To ciągłe próby zrozumienia siebie i innych, ludzkich zachowań, tęsknot, dążenie do odkrycia wyższych wymiarów w sobie, oddania i przekazania głosu memu PRAWDZIWEMU JA.

Tę potrzebę ekspresji wewnętrznych przeżyć łączę z naturalną potrzebą upiększania otoczenia, dostarczania wzruszeń i dzielenia się z wrażliwym odbiorcą, pragnąć jednocześnie zachować swobodę twórczą.

W ten sposób szeroko pojęte działania malarskie traktuję jako przestrzeń twórczą eksponującą własne wewnętrzne i subiektywne rzeczywistości przez co moja sztuka jest bardzo osobista, intuicyjna i emocjonalna z tendencją aby wewnętrzną rzeczywistość ująć w symbole – gdzie człowiek jest centralnym punktem inspiracji.

Proces twórczy wyzwala we mnie nieuwarunkowaną radość z zabawy formą, kreską, kolorem i barwą. Często stanowi przygodę intelektualną i duchową. Pozwala przybrać twórczą postawę wobec życia. Sprowadza również refleksję, że twórczość artystyczna jest zaledwie nutką w całej przebogatej SYMFONII ŻYCIA, na którą warto się otworzyć aby być wrażliwym na wszystkie inne aspekty życia. Aby żyć PEŁNIĄ ŻYCIA, pełnią RADOŚCI – do czego PRAWO nosimy w sobie!

Zapraszam do galerii moich obrazów i życzę miłych wzruszeń.

Dziękuję, Maria               Obrazy najnowsze               
kliknij w obrazek, aby powiększyć

         


                                       
Obrazy wcześniejsze                                                      
 

kliknij w obrazek, aby powiększyć

 
      
                                                           
                                                             


                 
 

 

powrót do strony głównej