Wszystko jest Jednością kliknij w obrazek

 

7 sierpnia 2011


Wszystko jest jednością

Wszyscy jesteśmy jednością

Czy czujesz promienie słońca padające na Twoją skórę, pieszczące Cię ciepłem promieni, czy wiesz, że to ta sama energia co Ty, czy czujesz wdzięczność, czy jesteś wdzięczny Sobie, że pozwalasz ma ten dotyk, na tą pieszczotę, czy wiesz, że to również Ty, że to ty jesteś źródłem.
Czy czujesz powiew wiatru, lekkie dotknięcie powietrza jakby to tylko ważka przeleciała obok ciebie i musnęła cię skrzydłem, czy potrafisz to dostrzec, czy możesz to sobie uświadomić ?
A gdy spadają krople deszczu, odbierasz je jako pieszczotę na swojej skórze, czy jako niewygodę , że mokro? A gdy patrzysz na tęczę zawieszoną między chmurami po deszczu, czy widzisz tylko jej piękno światło słońca w kroplach wody? A może czujesz to światło w Sobie w swoich komórkach światło słońca rozświetlające twoje komórki, twoje komórki to też przecież woda .

Gdy widzisz źdźbło trawy kołyszące się na łące, gdy widzisz małą stokrotkę ustawiającą swe płatki do słońca, czy czujesz Wdzięczność ? Błogość ? a może zauważasz, że jesteś jednością ze wszystkim co jest ?
Popatrz ten kamyk co leży na ścieżce i być może przeszkadza, albo ten głaz ustawiony w kręgu na służbę ludziom, one przecież też należą do „wszystkiego co jest” czy czujesz z nimi więź ?
Co to jest „wszystko co jest” ; piasek na plaży, ślimak w ogrodzie, wróbelek co wije gniazdo pod dachem wyskubując styropian (ocieplenie budynku), to gwiazda na niebie.
A człowiek, ten co podchodzi życzliwie do innych, no i ten co tylko narzeka , wciąż się martwiąc o dzień jutrzejszy, wszyscy stanowimy jedno,
To przecież też „wszystko co jest” – to przecież to samo, to też jesteś Ty, to to samo źródło.
Wszyscy jesteśmy jednością,
Kocham Cię

Marysiado góry