Oddychanie

Po łacińsku oddech to "spiritus". To słowo duchowo pochodzi z połączenia słowa spisitus w znaczeniu entuzjazm, z greckiego enthousiasmos, co oznacza "wewnętrzny bóg." Wynikiem czego było słowo które określa dynamiczny proces boskiej inspiracji, duchowy, "oddech wewnętrznego boga."

Poprzez drzwi "Pure Energy Resolution"TM, "New Breath"TM czekające na każdego z nas. Zbiorowość społeczna upewniła nas że gdy siedzimy wewnątrz tego Oddechu i czujemy że oddycha poprzez nas, jesteśmy Istotami wyciszonymi.

Wykonując Oddech było punktem, w którym zaczęliśmy jako ludzie. Będąc wyciszonym poprzez "New Breath"TM jest wynikiem mistrzostwa. Być jak w objęciach, pieszczonym i przemienionym przychodzi jako rezultat zezwalania na "New Breath"TM by żyć i i płynąć przez każde z osób. Chwila za chwilą, oddech za oddechem to ścieżka wybrana i przeżywana przez Mistrza.

Jak Oddychać

1. Połóż się na plecach, najlepiej na czymś miękkim i nakryj się lekkim kocykiem. Ugnij kolana i rozstaw stopy na około 20 cm. Unieś palce u stóp do góry. Niech twój kręgosłup leży prosto zrelaksowany.

2. Wyczuj w swoim ciele każde napięcie. Najlepiej jak potrafisz pozwól ciału stopić się z tym na czym leżysz.

3. Zwróć swoją uwagę na oddychanie i połóż swoją dłoń w miejscu, gdzie jest twój pępek. Zrób wdech i wydech. Zauważ czy podczas oddychania oddychasz do swojej klatki piersiowej, czy to twój brzuch mocniej się unosi. Ludzie zdenerwowani będą mieć oddech krótki, płytkie oddechy w klatce piersiowej.

4. Umieść obie ręce delikatnie na brzuchu. Zrób wdech powoli i głęboko przez nos wprost w to miejsce. Zauważ jak twój brzuch się unosi i opada z każdym oddechem. Twoja klatka piersiowa powinna się tylko lekko unosić, albo w ogóle.

5. Kontynuuj wdech poprzez twój nos i wydech poprzez twój nos i buzię. To jest tak proste i swobodne jak oddechy dziecka.

6. Oddychaj około pięć, dziesięć minut, jedno lub dwukrotnie w ciągu dnia. Możesz także oddychać do brzucha stojąc, kierując samochodem lub idąc. Po kilku tygodniach delikatnej praktyki tego programu możesz zwiększyć czas trwania oddechów.

7. Na zakończenie każdej sesji przypatrz się swemu ciału ponownie. Na końcu ćwiczenia zauważ/porównaj jak czujesz się teraz, a jak czułeś na początku ćwiczenia.

8. Gdy zezwolisz temu programowi by stał się nową drogą oddechu życia, zaczniesz zauważać jak dużo bardziej zrelaksowane stało jest twoje ciało wraz z tobą.

tłum: Sławomir Łukaszewicz

Link do oryginału -  http://www.compassionatebreath.net/Breathing.aspx