Słownik Pojęć z własnych zbiorów


Aaa
Język Aaa - to język energii i wibr /acji - sposób komunikacji z własną Jaźnią.
Pomoże on wam komunikować się najpierw ze sobą na poziomach, o których istnieniu nie wiedzieliście. Następnie, pomoże wam komunikować się ze wszystkimi innymi rzeczami i istotami w Całym Wszechświecie.
Jezyk Aaa jest na nowym poziomie, ponieważ zawiera waszą budzącą się boskość. Przychodzi na innym poziomie, poprzez całą waszą istotę.
Trudność w użyciu języka Aaa polega na tym, że nie jest on zdefiniowany przez mózg, a wy będziecie próbowali, mimo wszystko, dojść do niego w waszym ludzkich umysłach. To nie zadziała w Nowej Energii.
Ci, którzy mieli dar słyszenia, czy wizji, czy czucia - mówimy wam teraz - czas to zmienić.
„Aaa” jest dla wszystkich. „Aaa” jest proste. „Aaa” jest oświeceniem wyrażonym w waszej rzeczywistości.
Więcej na ten temat znajdziesz w Lekcji 4 z serii Wzniesienia
Adamus Saint-Germain
Przez lata wiele napisano i opowiedziano o tej, intrygującej i co nieco enigmatycznej, historycznej postaci. Adamus jest niezwykłą osobowością pojawiającą się w wielu życiach, wyrażającą wiele tożsamości w swoich licznych przygodach na Ziemi.
Saint-Germain urodził się na terenie dzisiejszej Hiszpanii. Jego ociec był portugalskim żydem, a matka hiszpanką z królewskim rodowodem. Gdy zaczął podróżować po Europie, nazwał siebie Hrabią de Saint-Germain. Doradzał królom oraz królewskim rodzinom i znany był jako wielki alchemik - "Wielki, który potrafił przesuwać energię"
Adamus Saint-Germain jest tutaj, aby uczyć Duchowych Nauczycieli Nowej Energii. Przypomina  wszystkim, którzy zechcą słuchać, że sztuką i prawdziwą naturą poruszania energii, jest prosta fizyka. Jest tutaj, by pomóc w przejściu ludzkości ze "Starej Energii" siły i dualności, do "Nowej Energii", która jest rozszerzalna i łatwo dostępna.
Adamus Saint-Germain jest częstym mówcą na warsztatach i w szkołach Crimson Circle na całym świecie. Bardziej, niż jego wiele tytułów i tożsamości, Profesor Adamus, niesie mądrość, namiętność i zdolność twórczą prawdziwego nauczyciela. .
Cauldre
Imię, jakie Tobias i Adamus Saint-Germain, używają, zwracając się do Geoffrey Hoppe. Nie jest to „imię duchowe”, a raczej pseudonim.
Channeling
Przekaz, kiedy nie fizyczna istota lub anioł komunikuje się poprzez człowieka, a ten tłumaczy "pakiety myśli" istoty, na słowa, zrozumiale dla ludzi.
Crimson Circle (Karmazynowy Krąg)
Szczegółowy opis znajdziesz na stronie www.crimsoncircle.com - wybierz język polski
Geoffrey Hoppe
Geoffrey Hoppe urodził się i wychował na Środkowym-Zachodzie Stanów Zjednoczonych w licznej katolickiej rodzinie. Jego zainteresowanie duchowością i metafizyką rozpoczęło się w wieku 19 lat. Jego duchowa podróż była kompletna, ale z uwagi na zawodową karierę, została zapomniana na nieomal 20 lat.
Geoffrey pracował jako doświadczony handlowiec w kilku agencjach reklamowych i firmach produkcyjnych. W wieku 28 lat założył w Dallas, w Teksasie, firmę marketingową obsługującą przez 12 lat, klientów z przemysłu i z najnowszych technologii, w całych Stanach. Był współzałożycielem lotniczej firmy telekomunikacyjnej, gdzie do 2001 roku, zajmował stanowisko wiceprezesa sprzedaży i marketingu.
Tobiasz po raz pierwszy zaprezentował siebie Geoffrey'mu w 1997 roku. Tobiasz i Geoffrey „rozmawiali" że sobą nieomal rok, zanim Geoffrey odważył się przekazywać Tobiasza innym. W 1999 roku Geoffrey założył Crimson Circle, który szybko zyskał międzynarodowy rozgłos. Geoffrey przekazuje wiadomości od kilku anielskich istot, włączając takie, jak Tobiasz, Adamus Saint-Germain i Kuthumi lal Singh. Geoffrey ożenił się z Lindą Benyo, jego ukochaną od 1977 roku, że średniej szkoły. Od tamtego czasu są partnerami w życiu i biznesie. Kiedy nie podróżują i nie prowadzą wykładów na całym świecie, mieszkają w górach, w pobliżu Golden w Colorado, USA.
Gnost
Gnost, czyli nasze “twórcze rozwiązanie”, jest tą częścią nas, która rozwiązuje problemy poza możliwościami umysłu. Jest on 4-tą "nogą naszego ludzkiego krzesła", utrzymując w równowadze umysł, ciało, ducha i gnost.
Kuthumi lal Singh
Kuthumi urodził się w Kaszmirze, w Indiach, w 1829 roku. Jego rodzice byli bardzo wykształceni, dzięki czemu Kuthumi rozpoczął studia filozoficzne w Anglii, na uniwesytecie Cambr /idge.
Pod koniec czteroletniego okresu studiów, doznał nerwowego załamania, depresji.
Po kilku latach ocknął się ze stanu "nieobecności", odszedłem z uniwersytetu, odszedłem od stopni naukowych, odszedł od filozofii, odszedł od przyjaciół i rodziny i udał się w kierunku czegoś nowego i innego...
Powszechnie jest przyjęte, że Kuthumi pojawił się wczesniej pod postacią Pitagorasa, faraona Totmesa III, Baltazara (jeden z Trzej Mędrców ze Wschodu), św. Franciszka z Asyżu i Szaha Jahan z dynastii Wielkich Mogołów.
Kuthumi lal Singh (Koot Humi, Mahatma i Master K.M.) jest mistrzem i Nauczycielem ze Szkarłatnej Rady - jest częstym gościem i channelowanym mówcą na spotkaniach Crimson Circle. Jest znany z poczucia humoru i prostej mądrości.
(Więcej na ten temat w przekazach Serii Nauczyciela, Shoud-5 z 16 grudnia 2006)
Kwantowy skok
Tobiasz powiedział, że 18 września 2007 roku, ludzkość doświadczyła milowego skoku zmiany świadomości; okres gdzie wszystko porusza się w tak szybkim tempie, iż świadomość już więcej nie będzie zmieniała się w stary, liniowy sposób.
Za to, kwantowy skok świadomości, pozwala na nowy poziom kreatywności, inwencji, naukowych wynalazków i osobistej przemiany.

Kejko ( oryg. Kaiko, Kaiho) To pragnienie uzyskania kompletnej wolności. Wewnętrzny ogień, pasja, namiętność, która służy realizacji zamierzeń Duszy.

Nowa Energia
Nowa świadomość i wibracje Ziemi, umożliwiające integrację naszej boskiej natury z naturą człowieka.
Quan Yin
Quan Yin nie jest osobą, jest archetypalną energią. Po raz pierwszy dała się poznać jakieś 2500 lat przed Jezusem (Yeshua), ale silnie zaznaczyła swoją obecność na Ziemi około 400 lat po tym, kiedy Yeshua odszedł.
Quan Yin oznacza czystość żeńskich wibracji - jest wypełniona życiem, jest wypełniona miłością, współczuciem i miłosierdziem. Symbolizuje ją kwiat białego lotosu i liczba 33. Więcej na ten temat w przekazach Serii Nowej Energii, Shoud-6 z 3 stycznia 2004
SHAUMBRA
Historycznie
Określenie, używane przez Tobiasza dla grupy ludzi przedostających się przez proces duchowego przebudzenia.
Tobiasz mówi nam o terminie pochodzącym z czasów Yeshua ben Joseph (Jezus), kiedy ludzie (wielu to Esseńczycy) gromadzili się na duchowych spotkaniach.
W luźnym tłumaczeniu ze starego języka hebr ajskiego, pierwsza część słowa Shaumbra brzmi "shau-home", co oznacza dom lub rodzinę.
Druga część terminu brzmi "ba-rah," co oznacza podróż i misję. Gdy połączyć oba terminy razem, otrzymamy "shau-home-ba-rah", co oznacza rodzinę we wspólnej podróży i doświadczaniu.
W czasach biblijnych, słowo "shaumbra" oznaczało również szal lub chustę, noszone przez kobiety lub mężczyzn. Miały one charakterystyczny szkarłatny kolor, który sygnalizował innym, iż jest czas spotkania.
Wspólcześnie, wg Adamusa
Nie istnieje żadna sensowna definicja tego, czym jest Shaumbra. Z pewnością nie jest to żadna wspólnota religijna. Z pewnością też nie jest to żadna sekta czy kult, ponieważ z zasady nie lubicie przynależności do żadnych grup. Nie lubicie do niczego przynależeć... WIĘCEJ
Shoud
Shoud ma miejsce wtedy, gdy energia i świadomość dwojga lub więcej ludzi, łączą się w informację. Adamus Saint-Germain, Tobias i Kuthumi zbierają energię grupy podczas częstych spotkań z Shaumbrą, i wówczas, przesłanie grupy jest chanelowane przez Geoffrey Hoppe.
Tobiasz
Tobiasz jest anielską istotą. Miał wiele żyć na Ziemi. Jest najbardziej znany jako Tobit , jeden z bohaterów apokryficznej Księgi Tobita.
Zgodnie ze słowami Tobiasza, jego ostatnie życie na Ziemi skończyło się około 50 lat p.n.e. Teraz przychodzi on z powrotem, przez anielskie sfery, do co on nazywa “ największej ewolucji świadomości jaką kiedykolwiek ludzkość doświadczyła.”
Tobiasz z miłością pomaga tym, którzy przedostają się przez przemiany duchowe, starając się integrować ich boskość z ich ludzkością i odkrywając na nowo Boga wewnątrz. Jego duchowe i inspirujące wiadomości dostarczone są przez Geoffrey'a Hoppe (Couldre) w postaci przekazów.

Słownik Pojęć uzyskany ze strony Crimson Circle

Ahmyo - Absolutne i czyste zaufanie do siebie, realizacja Ja Jestem.

Anayatron - Sieć komunikacyjna, w której wszystkie cząstki różnych energii się komunikują, po czym są transportowane tą siecią do Ciała Świadomościowego. 

Anost - Stan braku równowagi w świetle. "Brak równowagi w świetle, lub Anost jest odmową ciemności. Jest zaprzeczeniem połowy siebie, jeśli nie więcej. "~ Tobias (wymawiane uh-nahst)

Ascension (Wzniesienie)  - Stan bycia w pełni i całkowicie w akceptacji i miłości do siebie, bez zastrzeżeń, po odpuszczeniu wszystkich ograniczeń ludzkiej egzystencji i bycia w pełni zintegrowanym z każdą częścią swej Jaźni.

Adamus Saint-Germain - Mistrz, anioł, profesor i nauczyciel z Karmazynowego Kręgu, który dostarcza wiadomości i programy nauczania poprzez Geoffrey'a Hoppe.

Angel (Anioł) - Duchowa istota, zrodzona z pierwotnej jedności, stworzony przez miłość Ducha.

Aspects (Aspekty) - Różne role lub tożsamości nas jako Istoty Stwórcy ,zostały one wykorzystane do odpowiedzi na pytanie: Kim jestem? Tworzymy aspekty nas samych, aby sprostać sytuacjom, w tym życiu (np. dziecko, rodzic, właściciel firmy, uzdrowiciel, etc). Mamy również wiele innych aspektów z poprzednich wcieleń, z marzeń ,oraz z wielowymiarowych światów. Kiedy aspekty stają się "Stuck" mogą spowodować chaos i zamieszanie, wtedy wchodzą i wychodzą z świadomości. Jednakże, poprzez świadomy wybór możemy powitać te aspekty z powrotem do domu, w nas samych i stać się w pełni zintegrowanym.

Atlantis (Atlantyda) - Druga era doświadczeń Ziemi, przed nią miała miejsce era Lemurian. Atlantyda była bardzo wspólnotową społecznością z natury, gdzie intensywnie pracowano nad ujednoliceniem ludzkiego ciała i umysłu.

Body of Consciousness (Ciało Świadomościowe) - Człowiek w pełni zintegrowany z ciałem fizycznym, umysłem, inteligencją, wiedzą, uczuciami i duchem.

Cauldre - Imię którym Tobiasz, oraz Adamus nazywają Geoffrey Hoppe. To nie jego "duchowe imię", a używany pseudonim. (czyt. Ka-ool'-DRA)

Channeling (Przekaz) - Kiedy nie fizyczna jednostka lub anioł mówi przez człowieka. Ludzie tłumaczą "myśli/ pakiety energii" na słowa, aby inni mogli usłyszeć lub przeczytać.

Conscious Breathing (Świadome Oddychanie) - Uznanie, oraz pełna akceptacja życia, świadomy wybór wniesienia energii siły życiowej do własnej rzeczywistości ludzkiej.

Consciousness (Świadomość) - Świadomość i ekspansywność. Świadomość aktywuje energie i potencjały energetyczne wokół ciebie.

Crimson Circle (Karmazynowe Koło) - Grupa ludzi zaangażowana w tej duchowej podróży, którzy są również nauczycielami dla innych na tej drodze.

Crimson Council (Karmazynowa Rada) - Niebiański orszak nauczyciel, który obejmuje Tobiasza Adamusa Saint-Germain, Kuthumiego oraz wielu innych aniołów, pomagających nam w naszej podróży.

Dimensions (Wymiary) - Unikalne cząsteczki świadomości stworzone przez Duchowe Istoty, które mogą zmieniać ich właściwość. Mogą one przecinać się i współdziałać z innymi wymiarami oraz nie są liniowe, hierarchiczne lub numerowane.

Ego - "Pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego" Ja ". Ja-idę. Ego powstało, kiedy przeszliście przez Ścianę Ognia. To stworzyło poczucie tożsamości dla Ciebie. Spędzasz dużo czasu walcząc ze swoim ego, lecz ono jest integralną częścią Ciebie. To jest twoje jedyne połączenie, by powrócić do domu. Ego przekształca się ,oraz zmienia się. Zamiast "Ja idę" stajesz się "Ja Jestem"".~ Tobiasz

First Circle (Pierwszy Krąg) - Dom, oryginalne istnienie Boga lub Jedności, zwany także Pierwszym Stworzeniem. To skąd przyszliśmy przed rozpoczęciem tej podróży dla Ducha.

Fruit of the Rose (Owoc Róży) - Termin używany dla zobrazowania, że ustawiliśmy sami sobie przypomnienie, Kim Jesteśmy na naszej drodze w podróży ziemskiej do Przebudzenia. Ostatecznie znajdziemy to lub potkniemy się, by sobie to przypomnieć, oraz odkryć potrzebę, aby się obudzić i pamiętać, że jesteśmy Mistrzami. Owoc Róży przypomina nam, iż gramy tylko w grę bycia człowiekiem, że "człowiek" to tylko niewielka część tego, kim naprawdę jesteśmy.

Gnost - Nasze "kreatywne rozwiązanie", gnost jest częścią nas, która rozwiązuje problemy wykraczające poza możliwości umysłu. Gnost jest teraz ponownie przebudzony po tym, jak był w stanie uśpienia przez dłuższy czas. (wariant "Dei Un Gnost")

God (Bóg) - Duch lub Źródło, z którego przyszliśmy na Ziemię,  i który jest również w centrum nas, boska twórcza esencja w środku.

Home (Dom) - Pierwszy Krąg stworzenia; oryginalne Jedności, z którego przyszliśmy.

I Am (Ja Jestem, Jam Jest) -Twoje pełne suwerenne Ja, Ty, który zawsze byłeś, który pochodzi bezpośrednio z oryginalnego Domu Jedności.

Imagination (Wobraźnia) - Esencja tworzenia energii, początek wszystkich manifestacji, wyobraźnia nie jest psychiczną "wizualizacją", ale raczej twórczym odczuwaniem zawartych w niej potencjałów.

'It doesn't Matter' (To jest bez Znaczenia) - Wyrażenie wprowadzone przez Tobiasza wskazuje, że już jesteśmy jako Jedność, niezależnie od pragnień i teraz po prostu jest doświadczenie, jak się tam dostaliśmy.

Keahak - Znaczenie energii w działaniu (kea) i ducha w doświadczeniu (hak), Kihak jest antycznym słowem reprezentujący część ciebie, która łączy się, oraz przynosi energie.

Kuthumi lal Singh - Wniebowstąpiony mistrz z poza fizycznych wymiarów, który miał wiele wcieleń na Ziemi , dostarcza wiadomości przez Geoffrey'a Hoppe i wielu innych.

Lemuria -  Pierwsza era doświadczeń Ziemi, kiedy aniołowie najpierw uczyli się jak wnosić swoje energie i wcielać je w materię.

Makyo -Duchowe słownictwo, frazes, który określa mentalizowanie w zakresie pojęć, dywagowanie opierające się na wierzeniach, domysłach, spekulacjach, ocenach, osądach, krytyce, i pojawia się,  gdy się odwraca od prawdziwego doświadczenia Jaźni. Adamus również opisuje to jako duchowe bzdury.

Merabh - Nieliniowy i niepsychiczny ruch energii, który łączy słowa, muzykę i czasem trochę ruchu fizycznego, by stworzyć kwantową zmianę świadomości.

Namaste - Uznanie Boga wewnątrz Siebie, oraz Boga w innym człowieku.

Near Earth Realms (Wymiary Około Ziemskie) - To nie-fizyczne światy otaczające Ziemię, gdzie esencja wielu istot udaje się między wcieleniami. Jest to warstwa świadomości ściśle związana z Ziemi.

New Energy (Nowa Energia) - Kolejny etap w ewolucji energii, która pozwala na integrację dwoistości, w tym naszej boskiej natury i naszej ludzkiej natury. Podczas gdy obecna jest energia wibracyjna, New Energia jest ekspansywna we wszystkich kierunkach w tym samym czasie.

Oh-Be-Ahn - Antyczne pozdrowienie i błogosławieństwo od podróżników w czasie, gdy spotykają się wzajemnie na swoich drogach. To znaczy "Szanuję cię za podróż, bez względu na to gdzie jesteś."

Oneness (Jedność) - Oryginalny Dom, Wszystkiego, Co Było. 

Order of the Arc (Archangels)/ Zakon Arc (Archaniołowie) - Stworzony jako jednolity konsensus wszystkich energii i wszystkich aniołów, w tym te, które uznane zarówno jako jasne i ciemne. Wszystkie anioły stworzył Zakon Arc, aby przejść do następnego poziomu zrozumienia i rozwiązywania energii.

Pakauwah - Zwierzęcy totem lub duchowy, stworzony przez ciebie jako przedłużenie własnej istoty, aby wspierać swoje ludzkie doświadczenie.

Point of Separation (Punkt Separacji) - Moment, kiedy rzeczywistość zmienia się z jednego cyklu lub spirali doświadczenia do następnego.

Quantum Leap (Skok Kwantowy) - Tobiasz powiedział, że w dniu 18 września 2007 ludzkość doświadczyła skoku kwantowego w świadomości, jest to czas, w którym wszystko porusza się w takim tempie, na tyle szybko, że świadomość nie podąża za starymi liniowymi ścieżkami. Skok w świadomości pozwala na nowy poziom kreatywności, wynalazku, odkryć naukowych i przemian osobistych.

Sam - Pseudonim dla obecnego wcielenia ziemskiego Tobiasza, który całkowicie wcielił się w dniu 19 lipca 2009 roku.

Second Circle (Drugi Krąg) - Wszystkie stworzenia, wszystko poza granicami Pierwszego Kręgu, zarówno z fizycznej, i nie fizycznej, w tym ludzkie królestwa. Również określana jako Druga Kreacja.

Sensual (Zmysłowy) - Korzystanie ze wszystkich zmysłów, aby delektować i rozkoszować się doświadczeniem życia.

Sha-dhar - Natchnąć lub tchnąć życie w życiu. Również tchnąć siebie w swoim życiu.

Shaumbra - Określenie, używane przez Tobiasza dla grupy ludzi przedostających się przez proces duchowego przebudzenia.
Tobiasz mówi nam o terminie pochodzącym z czasów Yeshua ben Joseph (Jezus), kiedy ludzie (wielu to Esseńczycy) gromadzili się na duchowych spotkaniach. W luźnym tłumaczeniu ze starego języka hebrajskiego, pierwsza część słowa Shaumbra brzmi "shau-home", co oznacza dom lub rodzinę. Druga część terminu brzmi "ba-rah," co oznacza podróż i misję. Gdy połączyć oba terminy razem, otrzymamy "shau-home-ba-rah", co oznacza rodzinę we wspólnej podróży i doświadczaniu. W czasach biblijnych, słowo "shaumbra" oznaczało również szal lub chustę, noszone przez kobiety lub mężczyzn. Miały one charakterystyczny szkarłatny kolor, który sygnalizował innym, iż jest czas spotkania. (wymawia się "shom-bra")

Shoud - Podczas Shoudu, duchowa esencja grupy słuchaczy jest zebrana przez człowieka lub nie-fizyczną istotę taką, jak Tobiasz. Zbiorowa świadomość grupy jest następnie przekazywana z powrotem do grupy poprzez channelera. W uproszczeniu, publiczność naprawdę słucha swojej wewnętrznej jaźni.

Souled Beings (Istoty Duchowe) - Gdy Duch wybuchł do zewnętrznej ekspresji, wytworzyły się, powstały z każdej iskry boskiej, dusze, tworzące z esencji różnorodne aspekty, by życie po życiu nabywać doświadczeń ziemskich, eksplorować, tworzyć, ewoluować. Każda Duchowa Istota zawiera w sobie esencję twórczą i suwerenną, ponieważ ma swój osobisty dostęp do Źródła, do Ducha, gdyż pochodzi z Niego.

Source (Źródło) - Duch, który jest źródłem życia w tobie, boską energią.

Spirit (Duch) - Zwany także jako Bóg, źródło lub Odwieczny, iskra boża, która jest w każdej Duchowej Istocie.

Standard (Standart) - Standard, jako "Być Standardem Nowej Energii", jest kierowanie światła, które oświetla potencjał dla innych. Standard jest również nauczycielem, który dzieli się tym, czego sam nauczył się przez własne doświadczenia. Poprzez własny przykład Standard inspiruje innych, aby zobaczyli, czego można dokonać.

Temples of Tien (Świątynia Tien) - Szczególne miejsce w Atlantis, gdzie Shaumbra najpierw gromadziła się, by studiować energie. Wiele z Shaumbra znamy ze wspólnej pracy w świątyniach.

Third Circle (Trzeci Krąg) - Energia lub esencja siebie całkowicie suwerennego, ukończona sama w sobie, nie potrzebująca nic z zewnątrz. Twój własny Trzeci Krąg jest to Twój stan wniebowstąpienia, Twoja pełna i kompletna suwerenność.

Tobiasz - Jeden z głównych bohaterów apokryficznej (biblijny) Księgi Tobiasza, Tobiasz jest anielską Istotą z duchowej grupy nauczycieli o nazwie Szkarłatna Rada. Tobiasz channelował wiadomości publiczne od 21 sierpnia 1999 do 19 lipca 2009, a obecnie wcielił się w ciało fizyczne na Ziemi. Tobiaszowe wiadomości były podawane przez Geoffreya Hoppe, aby zachęcić ludzi do zaakceptowania ich wewnętrznej boskiej esencji. Akceptacja własnej boskości, jest Jej ugruntowaniem w ciele.

True Self or Higher Self (Prawdziwe Ja lub Wyższe Ja) - Nasza boska esencja, która się teraz budzi w nas. "Boski anioł wewnątrz".

Void (Pustka) - Nicość poza domem. Po opuszczeniu domu, anioły znalazły się w Otchłani, gdzie nic nie istniało, nawet ciemność. Przy użyciu pola twórczej wyobraźni i energii, anielskie istoty stworzyły wiele fizycznych i nie-fizycznych światów z Pustki.

Wall of Fire (Ogniowa Zasłona) - Poszerzenie świadomości lub wszechwiedzenie poza siebie; metafora "drzwi" prowadzące z domu do Pustki. Strefa, którą przeszliśmy z Pierwszego Kręgu do Drugiego Kręgu.

Yeshua ben Joseph (Jezus) - Znany również jako Jezus, człowiek będący przejawem zbiorowej Chrystusowej Świadomości, przysłany został na Ziemię przez tych, którzy zrozumieli, że nadszedł czas na stopienie boskości z człowiekiem na Ziemi.

Yo-ham – Według Tobiasza, Yo-ham jest to "nazwa Ciebie, Boże. Boskiego Człowieka. " Jest to także nowa nazwa archanioła dawniej znanego jako Metatron," Twój głos w duchu.

 W „Liście do ludzi Przebudzonych” (07 czerwca 2008), Tobiasz powiedział:

" Metatron był znany jako głos w duchu, a teraz Yoham jest znany jako duch w tej rzeczywistości, twój duch w praktyce, Twoja dusza obecna w Twoim życiu dzisiaj."